Koncert med Mors Drenge
Vi mødes i parken kl. 18 til fællesspisning og sommerhygge. Tag gerne madkurven med, eller hent lidt lækkert take away hos en af byens restauranter og nyd aftensmaden under åben himmel sammen med familie, venner og naboer.
Borgerforeningen sælger øl, vand og vin. Når du handler hos os, er du samtidig med til at støtte de mange koncerter og arrangementer, som Borgerforeningen afholder i løbet af sommeren.
Kl. 19 går Mors Drenge på scenen Der er et lokalt band med base i Hundested, og har spillet sammen i snart 30 år. De er nok mest kendt for vores brede repertoire, som spænder fra Kim Larsen og Thomas Helmig til Bruce Springsteen og Tina Turner. Deres mål er altid at skabe en god fest og få folk ud på dansegulvet.